Fora internetowe i dyskusyjne w Polsce i za granicą

Fora internetowe i dyskusyjne w Polsce i za granicą.
Żyjemy w czasach, gdzie co raz więcej rzeczy i czynności bezpowrotnie przechodzi ze świata realnego do wirtualnego. Zamiast iść do supermarketu, wystarczy wejść na stronę e-sklepu, złożyć zamówienie i odebrać zakupy spod drzwi, bez stania w kolejce i kuszących promocji i wyprzedaży. Tak samo dzieje się z dyskutowaniem i wymianą zdań. Wcześniej, przed erą internetu organizowano koła dyskusyjne, aby móc wspólnie dyskutować na nurtujące tematy jak np. polityka, czy gospodarka, a dzisiaj jest to rzadkością.
Wszystko zmieniło się w latach 90-tych za sprawą forów internetowych. Wszelkiej maści dyskusje przeniosły się właśnie na ich łama, gdzie użytkownicy szukają pomocy, albo po prostu dyskusji z innymi użytkownikami.
Do najpopularniejszych forów internetowych należy Reddit (Liczba postów to prawie 3 miliardy!) Quora, czy 4Chan. W Polsce największą popularnością cieszą się fora takie jak: forumgazeta. pl (ponad 150 milionów postów), wizaz. pl (47 mln postów), czy kafeteria. pl (45 mln postów). Nie wiele im ustępują fora tematyczne, jak np. sportowe forum sfd. pl (15 mln postów), forum o grach video gry-online. pl, czy forum o elektronice, naprawach i poradach serwisowych elektroda. pl.
Nie można zapomnieć o stronach jak wykop. pl. Użytkownicy tego serwisu tworzą subkulturę, tzw. ,,Mirków”. Ma to związek z profilem tej strony, czyli Mikroblog. Jeden z użytkowników pomylił tę nazwę, pisząc Mirkoblog, przez co po lawinie śmiechu, Wykopowiczów zaczęto nazywać Mirkami.