Jak dobrać odpowiedni męski T-shirt?

Jednym z podstawowych elementów garderoby każdego mężczyzny są T-shirty. Słynne koszulki z krótkim rękawem są niezwykle praktyczne oraz ponadczasowe. Pozwalają również na tworzenie różnorodnych kombinacji i stylizacji. Co więcej, każdy z nas może z powodzeniem zdecydować, czy preferuje koszulki bez nadruków, czy też woli T-shirt z jakąś grafiką lub wzorami. Co warto wiedzieć o wyborze odpowiedniej koszulki z krótkim rękawem?

Zacznij od koloru

W pierwszej kolejności warto postawić na barwy uniwersalne. Oznacza to kupowanie T-shirtów w czerni oraz bieli. Jeśli nie lubisz czarnego, możesz wybrać:

  • Bordowy,
  • Ciemny granat,
  • Ciemno-szary,

Mężczyzna nie musi się obawiać stawiania na bardziej kolorowe typu T-shirtów. Z powodzeniem można wybrać m.in. pomarańcz albo żółty. Takie koszulki z krótkim rękawem znakomicie sprawdzą się, jeśli szukamy czegoś pasującego do konkretnego typu karnacji. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby wybierać koszulki o delikatnych, stonowanych kolorach.

Wykończenie dekoltu

Wbrew pozorom kwestia odpowiedniego wykończenia dekoltu jest ważna nie tylko dla kobiet. U mężczyzn coraz większą popularnością cieszy się tzw. dekolt w serek. Ten typ kołnierzyka przede wszystkim ma na celu wyszczuplenie sylwetki. Co za tym idzie, opcja ta znakomicie sprawdzi się u osób, które mają szeroki kark i masywną sylwetkę. Jeśli T-shirt nie będzie zbyt opięty (ani zbyt luźny!), znakomicie podkreślimy atuty swojej sylwetki. Oprócz tego spotkać można:

  • Koszulki z klasycznym, okrągłym dekoltem – ten rodzaj kołnierzyka sprawdzi się w każdej sylwetce. Klasyczne rozwiązanie jest bowiem jednocześnie najbardziej uniwersalnym. Jednak nie zapewni takiego wyszczuplenia sylwetki jak np. serek.
  • Koszulki typu polo – ten typ koszulek ma przede wszystkim miękki kołnierzyk oraz zapinany dekolt. T-shirt typu polo coraz częściej ma również niestandardowe kołnierze „szarpane”, a także rozmaite rozwiązania w postaci guzików i zamków. Dzięki temu każdy mężczyzna ma szerszą ofertę, z której może wybrać odpowiadający mu model koszulki męskiej.

Koszulka gładka czy z nadrukiem?

Jednym z istotniejszych problemów jest to, czy chcemy postawić na nadruk, czy też gładką koszulkę. Jeśli chcemy wybrać coś uniwersalnego, co zawsze jest bezpiecznym wyborem, odpowiedzią są gładkie koszulki. Wybrany przez nas T-shirt powinien odzwierciedlać nasz charakter? Jeśli tak, warto postawić na koszulki z konkretnym nadrukiem. Przykładem mogą być m.in. serduszka: https://www.clobber.pl/pl/producers/comme-des-garcons-play-1604753378.html

Wbrew pozorom tak odważne wyrażenie siebie jest niezwykle dobrze widziane w najnowszych trendach stylizacyjnych. Wśród dostępnych opcji każdy znajdzie coś dla siebie, jednakowo osoby preferujące eksponowanie grafik, jak i osoby stawiające na dyskretny minimalizm. W każdym przypadku koszulka z nadrukiem powinna odpowiadać naszemu poczuciu estetyki i tego, co nam się podoba. Co więcej, nadruk jest mile widziany przy stylizacjach mody ulicznej, czyli streetwear.